Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Spotkanie, Słupiec

Spotkanie , Słupiec

SLD za wznowieniem wydobycia noworudzkiego węgla dla zmniejszenia bezrobocia.

SLD blisko górników i w akcji dla zmniejszenia bezrobocia

 

05.04.2013r w Słupcu Związek Zawodowy Górników Polskich Regionu Noworudzko-Wałbrzyskiego zorganizował spotkanie pt; „ Czy SLD i wicestarosta Łącki realizują deklaracje złożone na Barbórki 2011r w Słupcu”.

To właśnie 04.12.2011r Wiceprzewodniczący Zarządu Rady Powiatowej w Kłodzku i wicestarosta Adam Łącki, w swoim wystąpieniu przekazał górnikom, że podejmie działania z SLD dla przywrócenia wydobycia węgla w rejonie Nowej Rudy. Upłynęło prawie 1,5 roku i górnicy chcieli sprawdzić realizację deklaracji.

Dla około 100 uczestników spotkania Adam Łącki wraz z Romanem Mrozkiem i Mariuszem Czerwińskim przedstawiali działania , które doprowadziły do pozyskania inwestora z Australii zainteresowanego wydobyciem węgla w rejonie Ludwikowic Kłodzkich oraz Nowej Rudy. Te działania były przygotowywane głównie w 2012roku przez Przedstawicieli SLD. Niezwykle istotna dla pozyskania inwestora okazała się pomoc posła SLD Ryszarda Zbrzyznego i Przewodniczącego Mołonia. Drogę od pomysłu do inwestora wypełniła ciężka praca i 2 debaty SLD w Kłodzku a także otwarte spotkanie w organizacji SLD w Nowej Rudzie. Następnie wyniki tych lewicowych debat o problemach mieszkańców, bezrobociu i szansach ich rozwiązania, wicestarosta Łącki wraz z Romanem Mrozkiem i przewodniczącym Drożdżem przenieśli na grunt powiatu, organizując 2 konferencje n.t. szans inwestycji w powiecie, w tym w zakresie węgla. W konferencjach wiodącą rolę odegrał profesor Speczik, światowy autorytet w dziedzinie geologii, który konkretnie przysłużył się do pozyskania inwestora z Australii.

Uczestnicy spotkania w Słupcu czekali na konkrety dotyczące inwestora.

Na zakończenie prezentacji, Adam Łącki oznajmił, że inwestor wystąpił z wnioskiem o koncesję do Ministerstwa Środowiska, okazując kopię wniosku z ostatnich dni.

W ten sposób inicjatywa i zespołowe działania SLD doprowadziły w powiecie kłodzkim do bardzo ważnego faktu ze strony inwestora . Oczywiście jest to dopiero pierwsza faza w z planach odtworzenia kopalni z nowymi miejscami pracy ale na przekór sceptykom , tak daleko nikt nie zaszedł. Teraz wszystko w rękach ministerstwa i rządzących. W sytuacji prawie 30% bezrobocia powiatu kłodzkiego działacze SLD, górnicy i mieszkańcy powiatu nie wyobrażają sobie złego potraktowania wniosku i wraz z inwestorem czekają na pilną pozytywną decyzję Ministerstwa Środowiska.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem